Księgi wieczyste- czym są i w jaki sposób je założyć?

Księga wieczysta zawiera informacje dotyczące nieruchomości, takie jak jej identyfikacja, opis geodezyjny, informacje o właścicielach, rodzaj praw związanych z nieruchomością (np. prawo własności, służebności, hipoteki) oraz informacje o wszelkich obciążeniach, ograniczeniach lub roszczeniach związanych z daną nieruchomością. Więcej na ten temat przeczytasz w poniższym artykule.

Read more „Księgi wieczyste- czym są i w jaki sposób je założyć?”

Problemy z podziałem majątku- kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Radca prawny może pomóc w wielu kwestiach związanych z podziałem majątku, szczególnie w przypadku trudnych sytuacji, gdy strony nie mogą dojść do porozumienia. Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z jego usług? W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Read more „Problemy z podziałem majątku- kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?”

Rozwód, czy separacja? Co jest lepszą decyzją?

Problemy małżeńskie mogą się pojawić w każdym związku. Czasami jednak zdarza się tak, że ich nasilenie jest tak duże, że partnerzy nie widzą ratunku dla swojej relacji. W takich przypadkach nierzadko jedno ze współmałżonków proponuje wzięcie rozwodu. Czy rzeczywiście jest to dobry pomysł? W jakich przypadkach lepiej wybrać separację?

Read more „Rozwód, czy separacja? Co jest lepszą decyzją?”

Jak dochodzić odszkodowania, gdy ubezpieczyciel odmówił wypłaty?

Niejednokrotnie zdarza się, że po zgłoszeniu do towarzystwa ubezpieczeniowego po wypłatę odszkodowania, klienci spotykają się z odmową. Warto wtedy pamiętać, że każda osoba objęta ubezpieczeniem ma prawo do pełnego zapoznania się z dowodami i argumentacją ubezpieczyciela. Jakie można podjąć działania, by wpłynąć na zmianę jego decyzji? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Read more „Jak dochodzić odszkodowania, gdy ubezpieczyciel odmówił wypłaty?”

Co grozi za naruszenie praw autorskich?

Choć konsekwencje naruszenia praw autorskich są poważne, to w dalszym ciągu regulujące je przepisy są jednymi z najczęściej łamanych. Na szczęście w ostatnich latach świadomość twórców w tym aspekcie jest coraz większa, co widać poprzez wzrost liczby spraw sądowych dotyczących naruszania praw autorskich. Jakie są ich prawne konsekwencje? Odpowiadamy w poniższym artykule.  

Read more „Co grozi za naruszenie praw autorskich?”